V tomto článku bych se s Vámi chtěla podělit o to, jak dlouho může trvat změna jednoho písmene ve slově na písmeno jiné. Zde jde o změnu písmene K v písmeno G. Tedy z BLOKu udělat BLOG.

Jak to vše začalo?

Asi před jedenácti lety jsem začala pomáhat lidem s jejich pohybovým aparátem. Byla jsem v prvním ročníku Fyzioterapie a pohybový aparát mne fascinoval stejně jako ti lidé, kteří ho opravovali.

Dodnes si pamatuji, jak jsem byla nervózní před příchodem prvních klientů. Opakovala jsem si tehdy masážní sestavu a představovala si, jak asi bude vypadat můj první zákazník. Přiznám se, že už si nevybavuji, kdo to byl, ani jak vypadal. Ale vím, že jsem uvnitř cítila, že toto je ta profese, kterou chci dělat.

Za pár týdnů jsem si získala důvěru klientů a oni mi začali svěřovat své příběhy. No nikdo mne neučil, jak ve 20 letech radit osobám starším a zkušenějším. Naštěstí opět pomohla asi intuice. Někdy jsem jen mlčela a všimla si, že lidé nepotřebují radu, ale že si vylitím myšlenek sami srovnávají, co se v jejich životě odehrává. Někdy se mi vybavil příběh z mého života nebo někoho v mém okolí a tak jsem ho SDÍLELA.

Uvědomila jsem si, že takto nejsem již jen opravář těla, ale že tím sdílením možná opravuji mnohem více.

Po dokončení magisterského stupně Fyzioterapie jsem kromě práce v Ústavu sociální péče pro tělesně postiženou mládež zahájila doktorské studium. Díky němu jsem objevila další úžasnou profesi a tou je učitelství.

Trochu jsem panikařila, neboť jsem měla pocit, že nemám co předat. Navíc jsem učila nepopulární předmět. Každopádně jsem si vzpomněla na to, co mi pomohlo před pár lety v mých začátcích. A začala jsem SDÍLET. Tentokrát se studenty své nově nabyté zkušenosti.

Výuka je super. Drží vás bdělé, neustále v obraze, a když něco nevíte, tak vás i obohatí o nové poznatky. Zkrátka pro mne ideální kombinace. Pořád jsem ale cítila, že mi chybí ještě něco. A až porod mi pomohl si uvědomit co. Při dlouhých procházkách a kojících stavech (maminky mi dají jistě za pravdu) jsem si uvědomila, že chci SDÍILET ještě více.

Že kromě psaní vědeckých článků bych ráda sdílela své zkušenosti i s trochou beletrie a ne jen strohých fakt.

Uvědomila jsem si, že mám BLOK. Už mnohokrát jsem si říkala, že bych ráda obohatila internet o nějaké články. Že snad každý zde uvádí své názory. Mnohdy jsem se rozčilovala, že někdo píše o metodě, kterou pořádně nezná, a informace jsou zavádějící. Řekla jsem si: „Možná těm lidem trochu závidím, že se toho nebojí.“

Mluvila jsem o svých nápadech s přáteli a rodinou. Řešila s nimi, co si o mne pomyslí zkušenější kolegové. Zkrátka můj MOZEK pracoval na plné obrátky, aby mne zastavil. Ale já se nedala. Narazila jsem na profil Stáni Mrázkové a Terezky Kramerové a brala to jako znamení, že do toho mám jít. Že zkrátka SDÍLENÍ je má cesta a já se nenechám odradit. Však se můžete přesvědčit v 1. díle eBooku Prožij pohyb.

A tak se z jednoho dlouhotrvajícího BLOKu stal BLOG.

Děkuji!!!

Komentáře

„Hraji si s lidským tělem a říkám tomu práce. K tomu jsem ukrutný puntičkář a tak pracuji s detaily. Ano, ano, to jsou ty titěrnosti v našem těle, duši, životě. Vás, kteří o nich nemáte ani ponětí, vedu k jejich poznání. Naopak vás, kteří je pitváte, se snažím upozornit na krásu života.“ Jsem autorkou 1. dílu trilogie Rozumné a vnímavé tělo. Jeho cílem je naučit Vás vnímat signály těla dříve, než propuknou v náhlý úraz či úpornou bolest. Mou snahou je spoléhat na úsudek, který se skládá jak z rozumu, tak z emocí. Ti jsou rovnocennými spolupracujícími partnery. A pokud chcete s odhalováním zákoutí těla začít pozvolna, doporučuji k přečtení příručku zdarma 7 oblastí na těle, které Vám vykouzlí klid v duši. Zde se snažím shrnout základní oblasti na těle, kterým je dobré věnovat pozornost. Všechny tyto knihy jsou výsledkem práce na projektu Prožij pohyb. Ten se zrodil před pár lety, aby pomáhal všem trenérům a lektorům pohybových aktivit naslouchat individualitám v lidském těle. Nyní je čas zpřístupnit tyto informace vám všem. Můj příběh si můžete přečíst ZDE>>

Stáhnout e-book zdarma

Děkuji! E-book už míří do vaší schránky!